7 důvodů, proč je Speed dating lepší než klasická seznamka

Zatímco dřív měli lidé jen omezené možnosti jak se seznámit, dneska jsme na tom o poznání lépe. Nejen, že existují internetové seznamky, ale už je tomu pár let, co k nám prorazil taky Speed dating. A právě oběma těmto možnostem seznámení dnes budeme věnovat pozornost, pokusíme se je porovnat a vyzdvihnout přednosti Speed dating oproti klasickým seznamkám na internetu.

1. Rychlost: kde jinde poznáte za tak krátkou dobu tolik lidí, kteří se chtějí seznámit?

Speed dating trvá asi hodinu. Během ní máte možnost seznámit se přibližně se sedmi novými lidmi, kteří hledají partnera. Pokud byste se klasicky chtěli sejít se sedmi lidmi, zabralo by vám to mnohem víc času. Rychlost se Speed dating rozhodně upřít nedá a v každém případě patří mezi hlavní přednosti tohoto způsobu seznámení.

2. Možnost rozhodnutí: to, zda se ještě uvidíte, určujete jen vy sami

Přezdívky všech protějšků, kteří vám byli sympatičtí, si poznačíte na papírek, ze kterého pak pořadatelé vyhodnotí, zda máte s tím konkrétním člověkem shodu nebo nikoli. O dalším setkání tedy rozhodujete jen vy sami a v neposlední řadě se vyhnete trapnému vysvětlování a výmluvám, pokud se s člověkem už vidět nechcete. Na klasickém rande byste se tomu vyhnuli jen těžko.

3. Anonymita: protějšky neznají váš email, neví kde bydlíte

Všichni účastníci na Speed dating vystupují pod přezdívkou a ví toho vzájemně o sobě jen tolik, kolik se sami rozhodnou prozradit. U klasického rande riskujete, že narazíte na člověka, který vás po nevydařeném rande bude zasypávat zprávami, obtěžovat telefonáty a maily. Rychlé rande nabízí skvělou možnost, jak se tomu vyhnout.

4. Trapné chvilky trvají maximálně 5 minut

Čas vymezený na vaše seznámení trvá 5 minut. Pokud narazíte na někoho, kdo je vám vyloženě nesympatický, máte vždy jistotu, že za 5 minut bude pryč. U klasického rande byste museli buď lhát a trapně si vymýšlet nebo být krutě upřímní. Obojí ale není zrovna příjemné.

5. Žádné falešné profily

Taky se vám stalo, že jste na internetové seznamce narazili na někoho, kdo se vám líbil a navíc vám byl sympatický? Není to nic výjimečného - ostatně stejně jako to, že onen člověk si vaše sympatie vydobyl falešným profilem. Ve skutečnosti vypadá trochu jinak a žije poněkud jiným životem. U Speed dating máte realitu vždy před sebou.

6. O věku protějšku máte lepší přehled

Samozřejmě i na Speed dating narazíte na někoho, kdo vypadá mladší/starší, než ve skutečnosti je. Vždy ale člověka vidíte v reálu, kdežto u internetové seznamky zpočátku ne. Za upravenou profilovku se totiž snadno schová někdo, komu třeba ještě nebylo 15.

Kromě toho pořadatelé Speed dating připraví rychlé rande vždy jen pro určitou věkovou skupinu. I to je pro vás jistota, že na rychlorande poznáte jen účastníky ve vámi přiměřeném věku.

7. První dojem ukážete jen to nejpodstatnější

Mnohdy bývá Speed dating vyčítána právě krátká doba na seznámení. Přiznejme si ale, že první dojem je hodně důležitý a často i rozhodující. Říkejme tomu třeba přeskočení jiskry - to proběhne už během prvních pár minut, co se poznáte.

Kromě toho máte možnost vyhnout se trapně dlouhým monologům a tlachání o ničem, které vás na klasickém rande může potkat.

Zavřít okno