5 nejčastějších chyb, kterých se na Speed dating dopouštíme

Pomalu se začíná schylovat k vašemu prvnímu Speed dating a nervozita stoupá. Vždyť tam bude plno nových a zajímavých lidí, které budete chtít zaujmout, a kteří se pokusí nějak zaujmout vás! A kdo ví - možná tam potkáte svou životní lásku!

POZOR! Právě pod vlivem nervozity se dopouštíme nejvíce chyb!

Díky tomu, že na Speed dating hrají hlavní roli první minuty, snažíme se mnohdy na protějšek zapůsobit s až urputnou horlivostí. A ta často spíš uškodí než pomůže. Jakých chyb se na rychlorande nejčastěji dopouštíme a jak se jim vyvarovat?

5 minut dlouhý monolog

Možná si budete myslet, že upovídanost je výsadou žen. Omyl. Této chyby se na Speed dating dopouští muži skoro ve stejné míře jako ženy! Okamžiky, kdy na svůj protějšek pálíte slova jako rány z děla, působí nepříjemně. Využijete-li těch několik málo minut na seznámení k monologu, buďte si jisti, že vaše šance je téměř jistě ztracena.

Možná je přemíra slov vaší reakcí na obavy z toho, že si nebudete mít co říct, což je omyl. Během tak krátké doby trapné ticho nastane jen málokdy!

Jedno pivo, dvě, tři...

Alkohol je často zaručeným lékem na odbourání nervozity. A že právě před prvním Speed dating nervózní jsme! Nepřikládejte však alkoholu zázračné účinky. Vy sami si možná po řadě vypitých piv připadáte zábavní a uvolnění, ale zkuste zauvažovat, jak zástup čárek na lístku u vašeho stolu působí na váš protějšek. Jen máloco totiž na rande dokáže odradit spolehlivěji, než podnapilý společník.

Mobil jako magnet

"Jednou jsem se na rande setkal s holkou, co každou chvíli z kabelky vytáhla mobil a odpovídala na smsky, maily nebo sociální sítě psala vzkazy. Hodně mě to uráželo a především odradilo od dalších schůzek."

Martin (32)

Mobil dneska má kdekdo. Využíváme ho ke komunikaci s přáteli i kvůli pracovním záležitostem. Na Speed dating ale mobil nepatří, a když, tak vypnutý. Pro jistotu ho vůbec nevytahujte z kapsy či kabelky.

Nedotýkej se mě!

Letmý dotek na hřbetě ruky nebo rameni je gestem porozumění. Vyjadřuje, že s druhým člověkem souzníme. Tato gesta by měla být přirozená, nikoli nucená, protože pak vyznívají trapně a nepříjemně. Pamatujte na to, že svůj protějšek vidíte poprvé, že je pro vás vlastně cizím člověkem a dotyky jsou přece jenom důvěrnějším gestem, jehož přemíra se na rychlorande nehodí.

Hluboký výstřih a krátká minisukně

Pamatujte, že se jedná o první rande. Nemusíte tedy hned napoprvé odhalovat všechny svoje trumfy (a především vnady)! Vhodné oblečení souvisí s další nejčastější chybou, které se na Speed dating dopouštíme...

Ženy často na Speed dating volí přehnaně krátké sukně, vše odhalující výstřih a vysoké podpatky. Muži si s oblečením hlavu až tak často nelámou, což je také chyba. Sportovní oblečení, kraťasy a sandály jsou stejně tak chybným krokem, jako třeba výrazný parfém.

Pokuste se na Speed dating všem zmíněným chybám vyhnout. To, že pak vaše rychlorande bude bez chyb, vám sice zcela nezaručí, ale každopádně budete mít o poznání vyšší šance!

Zavřít okno