Jak úspěšně zapůsobit

Zaujmout svůj ideál dá i přes veškerou vaši snahu mnohdy méně dřiny, než si myslíte. Někdy se to povede a jindy zase ne. Mezi zaručené tipy patří přirozenost, oční kontakt, srdečnost a sebedůvěra. Rozhodně není radno podceňovat první dojem. Podle psychologických experimentů údajně právě první dojem představuje 3/4 z celkového dojmu!

Tento fakt nahrává především seznamkám založeným na Speed dating, neboli rychlorande či rychlé rande. Zde máte skutečně jen několik málo minut na to, abyste na svůj protějšek udělali dojem.

Jak zaujmout během prvních pár minut?

Vůbec nejdůležitější je celkový dojem, tedy vzhled, oblečení a atraktivnost. Zdá se vám to příliš povrchní? Podle výzkumů hezky oblečeným jedincům přisuzujeme pozitivnější vlastnosti než těm neupraveným. Zanedbaní lidé jsou automaticky posuzováni jako hloupější, nedůvěryhodní, nespolehliví.

Neméně důležitá jsou gesta, tón řeči a oční kontakt. Mluvíte-li příliš hlučně, bude vás protějšek vnímat jako autoritativní osobnost. Tišší jedince na první dojem naopak posuzujeme jako submisivní introverty. Vyvarujte se sarkasmu a arogance, protože ty vyvolají sympatie jen v málokom. Negativní dojem vyvolává také těkavý pohled, který vzbuzuje pocit, že lžete, že nejste soustředěný nebo něco zatajujete.

Zásadním faktorem je také vůně. Je dokázáno, že téměř nikdo netouží po partnerovi á la chodící parfumerie. Opačný extrém v podobě nepříjemného odéru potu však také není vítaný. Ideálem je přirozená vůně, decentní intenzita parfému a vonící oblečení.

A konečně - řeč. Jestliže se váš slovní projev omezí na třicet slov, partner si vás určitě zapamatuje (ale ne ve smyslu, v jakém byste chtěli). Naprosto zásadní význam má prvních pár vět, které pronesete. Vyhněte se trapným klišé, nemluvte příliš o sobě, snažte se o přirozenost a projevte zájem o toho druhého.

Jak okouzlit na Speed dating?

Na rande typu Speed dating máte opravdu jen pár minut na to svůj protějšek okouzlit. Podstata tkví v lehké přirozené konverzaci, ale neméně zanedbatelné jsou i další faktory:

Jak zaujmout muže?

A teď něco konkrétně pro ženy: jak okouzlit muže? Mimo vše, co zde již bylo řečeno, má schopnost učarovat muže svá specifika.

Jak zaujmout ženu?

Zdá se, že vše již bylo vyřčeno, ovšem i přesto má způsob, jak zaujmout a okouzlit ženu, svá specifika:

Zavřít okno