Na Speed dating mě dovedla partnerova nevěra

Chtěla bych se s vámi podělit o svůj příběh ze Speed dating. Myslím totiž, že není zrovna všední, a že i přesto, že začátky vypadaly trpce, konec vzal šťastnější obrat. Vlastně jsem si lepší konec snad ani nemohla přát.

S Tomášem jsme tehdy chodili už tři a půl roku a byla jsem spokojená. Sice už bych ráda uvítala zmínku o svatbě nebo dítěti, ale on sám o ničem z toho nemluvil, a tak jsem si řekla, že ho nebudu do ničeho tlačit. Jinak jsme si rozuměli a bylo to fajn.

Stalo se to jednou v sobotu večer. Přišel z firemního večírku, ale už následující den jsem zjistila, že mi lhal. V náprsní kapse jeho košile, kterou jsem chtěla vyprat, jsem našla lísteček s jakousi tabulkou a nadpisem "Speed dating".

Bylo to v době, kdy u nás tahle forma seznámení ještě nebyla moc známá a já ji tehdy ještě každopádně neznala. Speed dating jsem si amatérsky přeložila jako Rychlá schůzka, takže jsem předpokládala, že se jedná o něco pracovního. Jenže mi nebyly jasné ty přezdívky v tabulce. A proč jsou všechny ženského rodu, proč jich je deset a proč si u sedmi z nich Tomáš udělal značku?

Moje otázky spolehlivě rozlouskl internet. Nemusím vám asi říkat, jak se mi rozbušilo srdce, když jsem pročítala odkazy, které mi internet našel poté, co jsem do vyhledávače zadala heslo "speed dating".

Detaily našeho rozchodu vás zatěžovat nebudu. Ve dvoupokojovém bytě na Žižkově jsem na pár měsíců zůstala sama... do chvíle, než jsem o tom rychlorande začala sama uvažovat. Zní to divně. Vlastně bych na takový způsob seznamování měla zanevřít, ale přiznám se, že mě naopak zaujal - a nejen proto, že jsem tehdy byla pracovně poměrně vytížená a Speed dating mi v tomto ohledu přímo nahrával. Tak nějak jsem nedůvěřovala klasickým seznamkám a říkala si, že když už tam nikoho nenajdu, tak se aspoň dobře pobavím a potkám pár nových zajímavých lidí.

Už před zahájením akce jsem se dala do řeči s jednou holkou. Obě jsme byly nervózní z toho, co přijde za muže a během odlehčování atmosféry jsme navíc zjistily, že si skvěle rozumíme.

Samotný večer předčil má očekávání. Sympatičtí mi byli hned tři muži a z toho jeden skutečně hodně. Tehdy jsem si to tak neuvědomila, ale dnes vím, že to byla láska na první pohled.

Rozhovor s ním byl hrozně příjemný. Pět minut nám na seznámení rozhodně nestačilo, a tak jsme se sešli znova, tentokrát sami dva.

Oba jsme mimopražští, ale v Praze bydlíme kvůli práci. Oba máme mladší sourozence, oba odsuzujeme nevěru a oba rádi cestujeme. Už po roce a půl mě David požádal o ruku a já neměla důvod odmítnout. Svatba nás čeká letos na podzim a já už teď mám zcela jasno, kdo mi půjde za svědka: Klára - ona holka, se kterou jsem se tehdy dala na Speed dating do řeči. Rychlé rande mi tehdy dalo nejen životní lásku, ale nakonec i nejlepší kamarádku.

Jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré a já už teď vím, že v mém případě to platilo dvojnásob. Nebýt Tomášovy nevěry, nepoznala bych dva úžasné lidi.

Zavřít okno